Kraków – KUCHNIA U BABCI MALINY

Gdy tylko uda mi się pojechać do Krakowa, zawsze zaglądam do Babci Maliny. Te wizyty nazwałabym już małym rytuałem, bez którego wizyta w tym mieście nie będzie w pełni satysfakcjonująca.
Podczas pierwszej wycieczki do Krakowa, razem z moim lubym udaliśmy się do restauracji na ul. Sławkowskiej. Pierwsze wrażenie – przepyszne, polskie jedzenie, a co ważne – ceny naprawdę przystępne. Nudząc się pewnego wieczoru, pomyślałam, że dodam tą restaurację do swoich ulubionych, ale na kilku stronach internetowych trafiłam na bardzo negatywne opinie. Moja pierwsza myśl była taka – jak można negatywnie pisać o tym miejscu? Aż ciężko było mi uwierzyć, że tak wielu osobom, które wypowiadały się na forum, jedzenie mogło tak bardzo nie smakować.
Co się okazało? Tylko tyle, że w Krakowie są dwie takie same restauracje, o takiej samej nazwie, różniące się tylko lokalizacją. Podczas kolejnej wizyty w Krakowie, odwiedziłam zatem drugą lokalizację, na ul. Szpitalnej. Właśnie wtedy okazało się dlaczego ludzie tak negatywnie wypowiadali się o tym miejscu…
Trochę się rozpisałam, więc czas na wnioski. Zawsze, ale to zawsze kierujcie się do Babci Maliny na ul. Sławkowskiej – jedzenie pyszne, a ponadto w lokalu panuje sympatyczna, swojska atmosfera. Nie polecam przekraczać progów tej samej restauracji na ul. Szpitalnej – wystrój sztucznie wyniosły, aspirujący do „wyższych sfer”, a nie mający nic z nimi wspólnego, jedzenie niesmaczne, a obsługa niemiła.

Zatem:
Kuchnia u Babci Maliny
Ul. Sławkowska 17
Kraków
Co polecam?
Jeśli chodzi o mnie, to bardzo smakowały mi pieczone pierogi, placki ziemniaczane i mój kulinarny faworyt – zupa cebulowa z grzankami.

 

IMG_0386 IMG_0387 IMG_0389 IMG_0392

Reklamy

3 comments

  1. Restauracja u Babci Maliny od roku to jest jakaś kpina. Jedzenie przyjeżdża wiecznie opóźnione z powodu zagubienia kierowcy mimo tego że zamawiamy obiady 3 razy w tygodniu. Pani odbierająca zamówienia telefoniczne cały czas podaje inny termin dowozu. Restauracja ta gdy otworzyła catering była jedną z najlepszych aczkolwiek teraz gdy zdobyła popularność spadła na dno.

    1. Niestety nigdy nie zamawiałam telefonicznie, na dowóz więc nie mogę się na ten temat wypowiadać. Jednak wierzę, że jest tak jak napisałaś. Osobiście, zawsze wybieram się na ul. Sławkowską i jem na miejscu – posiłki za każdym razem są w porządku, bardzo smaczne.

  2. Żenada. Odradzam. Wszystko przesolone. Dużo panierki mało mięsa. Zamówienie dostarczone po 90min. Zraz u nich to mielony. Zamiast kaszy-ziemniaki, zamiast kapusty surówka. NIE ZJADLIWE, NIE POLECAM. ŻĄDAM ZWROTU PIENIĘDZY

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s