Wrocław – Bierhalle

Tym razem wpis nie będzie dotyczył pysznego jedzenia, ale bardzo dobrego piwa. Specjalnie dla tego wpisu (i kolejnych oczywiście też) utworzyłam nową, piwną zakładkę. Ci, którzy chociaż trochę mnie znają, dobrze wiedzą o tym, że piwo bardzo lubię. Jeśli tylko czas pozwoli, postaram się opisywać piwa, które w charakterystyczny sposób zapisały się w mojej pamięci.

Niedawno miałam okazję być na spotkaniu integracyjnym z pracy. Spotkaliśmy się w Bierhalle, na wrocławskim Rynku. Spróbowałam trzech rodzajów piw.

Pierwsze to piwo pszenicznejest piwem górnej fermentacji o wyczuwalnym zapachu: bananowo-goździkowym,cynamonu oraz aromatycznego chmielu; piwo było bardzo smaczne, delikatne, raczej lekkie.

Kolejne piwo to pils – bardzo powszechny gatunek piwa; jego historia jest związana z czeskim Pilznem, które niedawno miałam okazję odwiedzić; to jasne piwo, dolnej fermentacji o intensywnej goryczce chmielowej; bardzo dobre i również lekkie piwo.

Ostatnie piwo, którego spróbowałam to piwo marcowe; ma ono bursztynową barwę i moc większą w stosunku do innych piw; mieszanina słodów jęczmiennych i aromatycznego chmielu to bardzo dobre połączenie, chociaż dla mnie zbyt mocne.

Do spróbowania w tym miejscu pozostało mi jeszcze bierhalle altbier, ciemne piwo i koźlak. Wszystko przede mną. Jak spróbuję, na pewno podzielę się z Wami opinią. A może ktoś z Was już próbował tych piw?

Warto odwiedzić Bierhalle, szczególnie ze względu na piwo. O jedzeniu w tym miejscu nie słyszałam zbyt wiele dobrego, ale nie wypowiadam się, bo niczego tam nie jadłam. Osobiście najbardziej do gustu przypadł mi pils i piwo pszeniczne.

Wpis dedykuję Kazimierzowi (trochę to trwało, ale jak obiecałam, tak zrobiłam)!

11223898_882325301854710_331265192014601111_n

bierhalle

222

Źródła (tekst+zdjęcia):
http://www.bierhalle.pl/
https://www.facebook.com/Bierhalle-Rynek-Wroc%C5%82aw-106841912736390/?fref=ts

 

Bierhalle
Browar – Restauracja
Rynek-Ratusz 24-27
Wrocław

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s