obierak i siekacz do czosnku

Słyszeliście o takim małym, sprytnym gadżecie? A może sami już dawno taki macie w swojej kuchni? Jeśli chodzi o mnie to dostałam go w prezencie. Pierwszy rzut oka na prezent i pierwsza myśl: „co to w ogóle jest? figurka w kształcie czosnku?”. Jak się okazało, był to obierak i siekacz do czosnku. Celowo nie podaję firmy, żeby nie robić reklamy i uważam, że akurat w tym wypadku informacja ta jest zbędna. Jeśli poszperacie trochę w Internecie, zobaczycie że jest w czym wybierać.

20160127_164050

Jak widzicie, całość prezentuje się bardzo sympatycznie. Dodatkowo do gadżetu dołączona była instrukcja obsługi – tak, żeby każdy z nas nie miał wątpliwości, jak go użyć. Jeśli chodzi o sprawy techniczne to silikonowa obręcz (na zdjęciu: fioletowa) służy do obierania czosnku z łupin. Natomiast w plastikowym, białym siekaczu można rozdrobnić czosnek. Im dłużej będziemy siekać, tym kawałki będą drobniejsze.

20160127_164126

Wynalazku użyłam już kilka razy i jestem bardzo zadowolona. Na jednym z blogów przeczytałam, że to „zbędny gadżet”. Nie mogę się z tym zgodzić. Oczywiście, jeśli bardzo spieszymy się w kuchni, zależy nam na czasie, bo goście mają pojawić się za pięć minut – zapewne sięgniemy po tradycyjną wyciskarkę do czosnku. W kuchni jednak nie zawsze chodzi o to, żeby się spieszyć i denerwować, prawda? No i jeszcze jedno – gadżety po prostu są fajne!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s